موزیک

آیا واقعا من به سیستم کنفرانس نیاز دارم؟ْ!

سیستم کنفرانس واجب است؟ سایت اینترنتی ماهگونی
تا به حال شده در انتهای یک اتاق کنفرانس باشید و صدای مجری برنامه را نشنوید؟ یا برای اجرا و ارائه روی سن رفته باشید و یا زیر نگاه همکاران بی­ حوصله دورتادور میز در یک جلسه کاری، ناگهان میکروفن شما کار نکرده باشد؟

[kkratings]

رفع دردسرهای یک اتاق کنفرانس با یک سیستم مناسب

تا به حال شده در انتهای یک اتاق کنفرانس باشید و صدای مجری برنامه را نشنوید؟ یا برای اجرا و ارائه روی سن رفته باشید و یا زیر نگاه همکاران بی­حوصله دورتادور میز در یک جلسه کاری، ناگهان میکروفن شما کار نکرده باشد؟

سیستم کنفرانس واجب است؟ سایت اینترنتی ماهگونی

می­بینید، هیچ چیز بدتر از این نیست که نتوانید صدای یک نفر را بشنوید، چه روی سن و چه از طریق تلفن و یا در یک اتاق کنفرانس!

مشکلات رایج صدا که برای هر اتاق کنفرانس با هر اندازه­ای ممکن است پیش بیاید

 • حجم کم صدا

تصور کنید که در یک اتاق ­کنفرانس با هر اندازه‌­ای هستید و در پایان سخنرانی، مردم به شما مراجعه می‌­کنند و از شما می­‌پرسند که چه گفتید. اگر خجالت‌آور نباشد، حتما ناامیدکننده است. شما تمام این مدت را برای آماده ­کردن سخنرانی خود گذرانده‌­اید و به نظر می­‌رسد هیچ کس صدای شما را نشنیده‌است.

اگر فکر می‌­کنید این اتفاق نادریست، خب اشتباه می‌­کنید. مسائل مربوط به میزان بلندی صدا مشکلی در اتاق های کنفرانس است و به راحتی توسط یکپارچه ساز A/V و یک سیستم کنفرانسمناسب قابل ­حل است. 

این یک مسئله رایج است که می تواند نتیجه عدم دریافت صدا از میکروفون یا عدم ­ارتباط بلندگوها با آن صدا باشد. هنگام آماده ­شدن برای یک کنفرانس، میکروفن‌های اتاق را کاملاً آزمایش کنید و میزان صدا را در سطح مناسب تنظیم کنید. اگر این یک تماس کنفرانسی است، به سادگی با حضور یک نفر در دفتر کار روی خط کنفرانس، میزان صدا را بررسی کنید. صدا به وضوح شنیده می‌­شود و آنها هم به وضوح می توانند شما را بشنوند، پس به احتمال زیاد همه چیز درست است. در غیر این صورت، متناسب با آن، تنظیمات صدا و بلندی صدا را تغییر دهید.

 • تاخیر­­های صدا

تاخیرها به دو صورت خواسته و ناخواسته اتفاق می‌­افتند. تاخیر یا دیلی (Delay) ناخواسته می‌­تواند برای مخاطب عذاب‌­آور باشد و مجری و ارائه‌­دهنده را فردی ضعیف نشان دهد که فاقد تجربه در زمینه ارائه و حتی تخصص خودش باشد.

با این حال، برخی از سیستم‌های صوتی در واقع تاخیر اندکی ایجاد می‌­کنند تا خطر برگشت و سایر مشکلات مربوط به صدا را از بین ببرند. اگر تاخیر بیش از حد طولانی باشد، باعث پرت ­شدن حواس مجری و مخاطب می‌شود. در­صورتی که، تاخیر بسیار اندک حتی می‌تواند در مواردی مشکلات مربوط به صدا را به حداقل برساند. بنابراین، اگر می‌خواهید تأخیری را ایجاد کنید، آن را تا جای ممکن کوتاه کنید.

سیستم­های وای­فای و بلوتوث می­‌توانند تاخیرهایی را ایجاد کنند زیرا آن­ها سیستم­‌های سیمی ثابت نیستند و این موضوع طبیعی است و ارتباط بین دستگاه‌­ها به صورت بی­سیم در حال انجام است. اگر دو قطعه از تجهیزات به درستی ارتباط برقرار نکنند، به عنوان مثال صدای ارسالی دستگاه فرستنده به درستی توسط گیرنده دریافت نشود، در این صورت صدا می­‌تواند به تاخیر بیفتد، درهم شود و یا حتی هیچ صدایی شنیده نشود.

مهم است که بدانید تجهیزات شما چگونه پیکربندی شده‌است و از طریق یک خط ثابت، بی­سیم، از طریق اینترنت یا با ترکیبی از موارد فوق در حال برقراری ارتباط هستید. شما می‌توانید با استفاده از تجهیزات کنترلی مناسب، این تنظیمات را انجام دهید و با بررسی تجهیزات صدا از قبل و ایجاد اطمینان از اینکه همه­چیز بدون­نقص با هم کار می­کنند، خیال شما راحت شود.

 • برگشت ­صدا

اگر صداهای مختصر و ریز یا خودمانی بگوییم صدای ترق‌­تروق را تجربه می‌­کنید، این امر می­تواند باعث حواس­پرتی هم برای گوینده و هم برای شنوندگان (شرکت‌کنندگان) در کنفرانس شود. علاوه بر این، می­‌تواند تأثیر منفی بر برند شما بگذارد. وقتی دو میکروفن خیلی نزدیک به هم قرار بگیرند، برگشت ‌صدا ممکن است اتفاق بیوفتد. اگرچه، متداول‌ترین زمان این اتفاق زمانی است که میکروفن خیلی نزدیک به سخنران قرار گیرد که باعث ایجاد یک لوپ از صدای بلند و آزار­دهنده می­‌شود و در نتیجه بیشتر افراد در اتاق گوش‌­های خود را خواهند گرفت.

اگر از میکروفون استفاده می­‌کنید، اطمینان حاصل کنید که از بلندگو فاصله مناسبی دارید. و اگر از میکروفون استفاده می­‌کنید و با برگشت ­صدا مواجه هستید، مطمئن شوید که میکروفن­‌های دیگر هنگام صحبت ­کردن خاموش هستند یا حداقل فاصله مناسبی از میکروفون­‌های دیگر داشته باشند.

با همه این احوال اگر برگشت­ صدا را می­‌شنوید، سریع‌ترین راه حل این است که دور میکروفون خود را بپیچید یا انگشت خود را بالای میکروفون قرار دهید. شناخت حداکثر میکروفون‌هایی را که یک سیستم می‌­تواند کنترل کند و میزان مناسب فاصله و صدا، برای کنترل برگشت و نویز با وجود مدارهای مجتمع A/V امکان‌­پذیر خواهد بود.

 • اکو

سلام … سلام … سلام … سلام

سیستم کنفرانس واجب است؟ سایت اینترنتی ماهگونی

حتما تجربه فریاد زدن روبروی یک کوه یا صخره بزرگ را دارید و از طنین‌انداز شدن صدای خودتان لذت برده‌­اید! اما قطعا وقتی روی خط تلفن یا روی سن و یا دور میز­ کنفرانس در حال سخنرانی و صحبت هستید، این پژواک چندباره صدای خودتان، چیزی نیست که بخواهید بشنوید. در این زمان اکو اتفاق می­‌افتد و شنیدن صدای مجری برنامه دشوار خواهد شد و انگار از فاصله بسیار دوری در حال سخنرانی است. پژواک‌ها باعث حواس پرتی هم برای شنونده و هم برای گوینده می­‌شوند.

اگر شما کسی هستید که صحبت می‌­کنید، هنگام سخنرانی وقتی صدای خودتان را می‌­شنوید که در حال پخش است، کار برای ادامه صحبت شما دشوار می­‌شود. با یک سیستم کنفرانس مناسب می‌­توانیم همه میکروفون‌­ها را قبل از شروع کنفرانس، آزمایش کرده و حتی اگر در طی برگزاری یک کنفرانس به مشکل بخوریم به راحتی توانایی قطع سایر میکروفون‌­ها را جهت جلوگیری از برگشت یا مشکلات دیگر خواهیم داشت.

سیستم کنفرانس واجب است؟ سایت اینترنتی ماهگونی
وحید حسینی

وحید حسینی

2 دیدگاه در “آیا واقعا من به سیستم کنفرانس نیاز دارم؟ْ!

 1. مهران لطفی گفت:

  یعنی سیستم کنفرانس به نظر شما واجبه؟

  خب هزینه‌ش زیاده!

  1. سجاد گفت:

   بستگی به نیاز شما داره کاملا

   اگر اتاق جلسات دارید معمولا سیستم کنفرانس نیاز است.

   شما میتونید بر اساس نیازتون انتخاب کنید نوع سیستم کنفرانس رو که مدیریت هزینه بکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب اخیر مجله ماه‌گونی

تفاوت صداگذاری و تدوین صدا چیست؟
موزیک
وحید حسینی

تفاوت صداگذاری و تدوین صدا چیست؟

تا حالا به این موضوع فکر فکر کرده‌اید که تفاوت این دسته‌بندی جوایز در چیست و داوران جشنواره‌های سینمایی کدام بخش از یک فیلم را مورد بررسی قرار داده‌اند و اینکه ممکن است یک فیلم در هردوی این رشته‌ها کاندیدای کسب جوایز شود.

ادامه مطلب »
حال و روز محرم 1399 | سایت اینترنتی ماه گونی
خبری
وحید حسینی

حال این روزهای بازار محرم 1399 و ویروس کرونا

سال گذشته همین روزها اگر گذرتان به بازار تهران، خیابان 15 خرداد، خیابان ناصرخسرو، خیابان جمهوری و خیلی از اماکن پرتردد دیگر این شهر می‌رسید، در میان سیاهی پارچه‌های روی دیوارها و پرچم‌های «باز این چه شورش است» که حاشیه ورودی دکان‌های قدیمی بازار و مغازه‌های لوکس را سیاه‌پوش کرده بودند، رونق کسب و کار را از رفت و آمد عابران پیاده احساس می‌کردید.

ادامه مطلب »

محصول مورد نظر خود را انتخاب نمائید 👇

2 دیدگاه در “آیا واقعا من به سیستم کنفرانس نیاز دارم؟ْ!

 1. مهران لطفی گفت:

  یعنی سیستم کنفرانس به نظر شما واجبه؟

  خب هزینه‌ش زیاده!

  1. سجاد گفت:

   بستگی به نیاز شما داره کاملا

   اگر اتاق جلسات دارید معمولا سیستم کنفرانس نیاز است.

   شما میتونید بر اساس نیازتون انتخاب کنید نوع سیستم کنفرانس رو که مدیریت هزینه بکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *